Spotkanie uczestników DKK w czerwcu

10 czerwca 2024 r. uczestnicy w tym roku szkolnym spotkali się ostatni raz, aby omówić książkę pt. ,,Chłopiec na szczycie góry” autorstwa Johna Boynea.

Jedna z uczestniczek zwróciła uwagę na niezwykłą i trzymającą w napięciu fabułę książki oraz na genialne ukazanie losów bohatera – Pierrota, chłopca wchodzącego na szczyt Hitlerjugend. Kolejna osoba zwróciła uwagę na świetna pracę nad kreacją postaci oraz na skomplikowane relacje między nimi.

Podczas dyskusji pojawiły się również pytania dotyczące moralności działań bohaterów oraz ich motywacji. Niektórzy uznali, że książka ukazuje, jak łatwo być wciągniętym w ideologie, które prowadzą do przemocy i nienawiści.

Po zakończonej dyskusji większość uczestników uznała ,,Chłopca na szczycie góry za wartościową, przemyślaną i poruszającą książkę, która skłania do refleksji na temat mrocznych stron historii i ludzkiej natury.

Udostępnij