Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

W dniu 18 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 6b i 8b wzięli udział w Wielkopolskim Kongresie Pamięci Narodowej,
Podczas Kongresu uczniowie mieli okazję odwiedzać różne stanowiska dotyczące historii Polski, walk o niepodległość, a także wartości patriotycznych. Były to bardzo pouczające i interesujące zajęcia, które pozwoliły uczniom na poszerzenie swojej wiedzy na temat historii kraju. Dodatkowo, podczas Kongresu mieliśmy okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi eksponatami, dokumentami oraz zdjęciami związanych z walką o niepodległość Polski.
Uczniowie wzięli także udział w warsztatach Drużyna Inki, podczas których poznali historię sanitariuszki Danuty Siedzikówny Inki i jej rodziny. Historyczny wstęp wprowadził ich do szkolenia praktycznego z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po zakończeniu wyjścia uczniowie wrócili do szkoły z nową wiedzą i doświadczeniami, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

Udostępnij