Strona główna /Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza

Co daje bycie wolontariuszem?

Szkolni koordynatorzy:

Hanna Troszczyńska

Karolina Waszak

Co słychać?

Baterie już gotowe do recyklingu

Zakończyliśmy akcję zbierania zużytych baterii. Wkrótce firma recyklingowa odbierze ze szkoły pojemnik wypełniony bateriami po brzegi, a pieniądze przekaże fundacji (Zbieramtowszkole), która organizuje pomoc dzieciom żyjącym w najbiedniejszych krajach Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej.

Zbiórka karmy dla kotów zakończona

Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w akcję ogłoszoną przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

Kartki Świąteczne dla hospicjum

Od dwóch lat pierwsze tygodnie grudnia tradycyjnie należą do tych dni, w których uczniowie naszej szkoły przygotowują piękne życzenia dla pacjentów Hospicjum Palium i Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu. Tak było i w tym roku.

Dzień Hospicjum Palium na Placu Wolności

Jak co roku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Placu Wolności jeden dzień organizowany jest pod hasłem pomocy Hospicjum Palium w Poznaniu. Wolontariusze duzi i mali przygotowują koncerty, animacje oraz biorą udział w zbiórce charytatywnej. Tym razem naszym dniem była niedziela – 11 grudnia.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice. Najwspanialsi Uczniowie. 30 listopada to były nie tylko Andrzejki w naszej szkole, ale to był dzień CUDU.

Zapraszamy na Andrzejki!

Szanowni Państwo. Drodzy Uczniowie. Szkolny Klub Wolontariatu organizuję w środę 30 listopada Andrzejki w naszej szkole o czym zawiadomiłam w ogłoszeniu w Librusie.

Operacja Kasztan!

Czasem wdzięczność trudno ubrać w słowa. Wtedy proste – dziękuję – zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

V Bieg Motyli

Byliśmy tam! 8 października odbył się nad Jeziorem Maltańskim V Bieg Motyli na rzecz pacjentów Hospicjum Palium. Po raz drugi byliśmy tam zarówno jako wolontariusze w żółtych koszulkach jak i uczestnicy biegu.

Krokusowy zawrót głowy po raz drugi

23 września po południu przez osiedle przetoczył się barwny korowód ludzi uzbrojonych w łopatki i szpikulce do sadzenia. To już drugi rok z rzędu uczniowie Piętnastki wraz z liczną grupą rodziców i entuzjastami ze stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Lokalnych postanowili spędzić piątkowe popołudnie, sadząc krokusy.

Rodzinne „Sprzątanie świata 2022”

Finał tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” odbywał się pod hasłem: Wszystkie śmieci są nasze. Aż 114 uczniów – wolontariuszy udokumentowało swój udział, a przecież nasz okoliczny świat porządkowały często całe rodziny. Zatem było nas znacznie więcej 🙂