Strona główna /Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza

Co daje bycie wolontariuszem?

Szkolni koordynatorzy:

Hanna Troszczyńska

Karolina Waszak

Kręcimy poMOC

We wtorek 5 marca Szkolny Klub Wolontariatu umilił czas przerw słodkościami.

Szczególna MISJA

Szkolny Klub Wolontariatu wyrusza w szczególną MISJĘ.

Baterie już gotowe do recyklingu

Zakończyliśmy akcję zbierania zużytych baterii. Wkrótce firma recyklingowa odbierze ze szkoły pojemnik wypełniony bateriami po brzegi, a pieniądze przekaże fundacji (Zbieramtowszkole), która organizuje pomoc dzieciom żyjącym w najbiedniejszych krajach Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej.

Zbiórka karmy dla kotów zakończona

Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w akcję ogłoszoną przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

Kartki Świąteczne dla hospicjum

Od dwóch lat pierwsze tygodnie grudnia tradycyjnie należą do tych dni, w których uczniowie naszej szkoły przygotowują piękne życzenia dla pacjentów Hospicjum Palium i Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu. Tak było i w tym roku.

Dzień Hospicjum Palium na Placu Wolności

Jak co roku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Placu Wolności jeden dzień organizowany jest pod hasłem pomocy Hospicjum Palium w Poznaniu. Wolontariusze duzi i mali przygotowują koncerty, animacje oraz biorą udział w zbiórce charytatywnej. Tym razem naszym dniem była niedziela – 11 grudnia.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice. Najwspanialsi Uczniowie. 30 listopada to były nie tylko Andrzejki w naszej szkole, ale to był dzień CUDU.

Zapraszamy na Andrzejki!

Szanowni Państwo. Drodzy Uczniowie. Szkolny Klub Wolontariatu organizuję w środę 30 listopada Andrzejki w naszej szkole o czym zawiadomiłam w ogłoszeniu w Librusie.

Operacja Kasztan!

Czasem wdzięczność trudno ubrać w słowa. Wtedy proste – dziękuję – zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

V Bieg Motyli

Byliśmy tam! 8 października odbył się nad Jeziorem Maltańskim V Bieg Motyli na rzecz pacjentów Hospicjum Palium. Po raz drugi byliśmy tam zarówno jako wolontariusze w żółtych koszulkach jak i uczestnicy biegu.