Wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego

17 maja 2024 roku uczniowie z klasy 5c, 6b i 7b wybrali się na fascynującą wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Podczas tej wyjątkowej przygody mieli okazję bliżej poznać historię fortów z okresu II wojny światowej oraz zwiedzić niezwykłe fortyfikacje z tamtego okresu.

Wycieczka rozpoczęła się wcześnie rano. Na miejsce zostali przywitani przez przewodnika, który oprowadzał ich po umocnieniach. Dowiedzieli się wiele interesujących informacji o historii fortyfikacji, ich budowie oraz funkcjonowaniu w czasach wojny.

Podczas zwiedzania mieli okazję wejść do niektórych bunkrów i podziemi oraz zobaczyć ich wnętrze. Było to niesamowite doświadczenie, które pozwoliło im lepiej zrozumieć, jak trudne i niebezpieczne było życie w tych czasach. Spacerując po umocnieniach, mieli również możliwość podziwiania pięknych krajobrazów i przyrody, która otaczała forty.

Następnie udali się na ognisko. Wszyscy uczestnicy mogli odpocząć, porozmawiać i zjeść smaczne posiłki. Była to doskonała okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu.

Wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego była niezapomnianym przeżyciem.

Udostępnij