Wycieczka do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie – grupa Żółta i Zielona

Grupa Żółta oraz Zielona wybrały się na wycieczkę autokarem do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Dzieci poznały, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców wsi wiele lat temu, poznały dawne narzędzia pracy rolników oraz stare maszyny rolnicze. Dowiedziały się również, jak na przestrzeni lat zmieniała się praca na wsi. Przedszkolaki dowiedziały się, skąd pochodzi żywność oraz w jaki sposób powstają produkty pochodzące z surowców rolniczych i naturalnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta gospodarskie. Przedszkolaki mogły z bliska zobaczyć krowy, owce, konie, króliki, kury a także poznać tajniki ich hodowli. Przedszkolaki mogły również uczestniczyć w wyrobie masła i zobaczyć, jak dawniej przygotowywano je w gospodarstwach wiejskich. Wycieczka była pełna ciekawych doświadczeń, nie zabrakło także czasu na zabawę i integrację na placu zabaw.

Udostępnij