Wycieczka do Szreniawy

W poniedziałek, 18. 03. 2019 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Już podczas podróży autokarem naszym przedszkolakom towarzyszyły dobre humory. Na miejscu przywitał nas serdecznie „Pan Pisanka” i zaprosił do wielu atrakcji. Na początek dzieci obejrzały zabawne przedstawienie pt. „Wielkanocna pisanka”, w którym brały czynny udział podskakując i śpiewając. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych. Dzieci wykonały wielkanocnego kurczaczka z papieru. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta u zwierząt gospodarskich. Udało nam się zobaczyć krowy, woły, konie, owce, świnie, króliki, kurczęta. Zwierzęta wywołały uśmiech na twarzach dzieci, które z zaciekawieniem słuchały ciekawostek o każdym z nich. Na koniec zwiedziliśmy ekspozycję stołu wielkanocnego w pobliskim pałacu oraz wysłuchaliśmy tradycji wielkanocnych regionu. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Udostępnij