42 Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

04 kwietnia 2019 r na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 odbył się 42 Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy. W turnieju wzięły udział 2 drużyny starsza w składzie: Weronika Hampel, Marcin Projs i Mateusz Łyskawa reprezentowała klasy 7-8 i młodsza reprezentacja klas 5-6 w składzie Lena Latuszek, Jan Łyskawa i Jakub Leitgeber pod opieką Przemysława Otuszewskiego. Wśród drużyn klasa 7-8 reprezentanci naszej szkoły zdobyli zaszczytne I miejsce i będą reprezentować Poznań na turnieju wojewódzkim w Koninie. Grupa zdobyła dla szkoły puchar oraz dyplom, natomiast sami uczestnicy za I miejsce otrzymali słuchawki bezprzewodowe oraz piłki do gry w piłkę nożną. Młodsi uczestnicy turnieju otrzymali Pendrivy i zestawy do gry w badminktona. Turniej składał się z czterech części: rozwiązanie testu z wiedzy o ruchu drogowym ze skrzyżowaniami, jazda po torze przeszkód i po miasteczku ruchu drogowego oraz pierwsza pomoc w praktyce. Mimo tak wielu części konkursu nasi uczniowie najlepiej wypadli spośród szkół podstawowych w Poznaniu.