Strona główna / SP NR 15 / Sport w szkole

„Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca

Arkadiusz Gołaś

Co słychać?

V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 27.09.2023 odbył się już V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego  

Dzień Dziecka

1 czerwca 2023 – DZIEŃ DZIECKA Dziś święto wszystkich dzieci, więc ich dzień powinien być wyjątkowy! Nasi uczniowie spędzili dzisiaj aktywnie czas na świeżym powietrzu. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla wszystkich klas 1-3 i 4-8 wiele sportowych atrakcji.

Jesteśmy najlepszą szkołą w Poznaniu w siatkówce plażowej dziewcząt!

SP 15 najlepszą szkołą w Poznaniu W dniu 19 maja odbywały się Poznańskie Igrzyska Młodzieży szkolnej w siatkówce plażowej! Nasze uczennice zajęły 1 i 2 miejsce na podium!

Szkolna Liga Piłki Ręcznej „Szkraby”

18 maja kolejny już raz w tym roku zagościliśmy w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 biorąc udział w Szkolnej Lidze Piłki Ręcznej „Szkraby”. Po bardzo wymagających spotkaniach wracamy z dwoma wygranymi i jedną porażką.

II miejsce w Wielkopolskim Turnieju Orlika

W środę uczniowie klas VA, VIA oraz VIIA wzięli udział w etapie rejonowym Wielkopolskiego Turnieju Orlika. Był to już ostatni etap, w którym zagrały cztery najlepsze szkoły.

SP 15 na I miejscu turnieju Enea

Sukcesy sukcesy! SP 15 znów najlepsze! Małgosia Stanisławska zajęła pierwsze miejsce w kategorii singli! Brawo brawo brawo!

Wielkopolski Turniej Orlika

W poniedziałek Nasi reprezentanci udali się na kolejny etap turnieju „Wielkopolski Turniej Orlika”. Tym razem przyszło nam się mierzyć z zespołami dużo bardziej wymagającymi.

Międzynarodowy Dzień Tańca

W dniach 27 i 28 kwietnia w Naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Przez dwa dni uczniowie uczyli się układów tanecznych specjalnie przygotowanych na ten dzień.

Turnieje „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Przed przerwą świąteczną pierwszoklasiści wzięli udział w swoim pierwszym turnieju piłkarskim. Rywalizowały w nim trzy drużyny grając systemem każdy z każdym.

SP 15 wicemistrzem Poznania w piłce siatkowej

W czwartek 02.03.2023 zakończyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej.