Warsztaty wikliniarskie w przedszkolu

W dniach 13-14.05.2019r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wikliniarskie. Zapach wikliny unosił się w powietrzu, a dookoła panował twórczy bałagan. Pan Mariusz Kaźmierczak na spotkanie przyniósł cudowne koszyki i zwierzęta wykonane z wikliny. Nie często możemy obcować z tak pięknym rękodziełem. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały właściwości wikliny i dowiedziały się, jak należy ją przygotować, aby powstały z niej różne przedmioty codziennego użytku i ozdoby. Następnie przystąpiliśmy do części praktycznej, na którą wszyscy najbardziej czekali. Dzieci z małą pomocą dorosłych wykonały własne prace, którymi wkrótce się pochwalą. Jednocześnie przyznały, że praca wikliniarza nie jest wcale prosta i wymaga wiele cierpliwości. Wszyscy uczestnicy warsztatów musieli włożyć sporo wysiłku, aby przeplatać wiklinę, ale efekt końcowy był zaskakujący. Prace wszystkich grup prezentowały się okazale, a warsztaty były niezwykle udane.