Dzień Kosmosu

Kosmos

Gdy zgasną wszystkie światła, a słońce oczy zmruży,

Na niebie pojawi się mapa kosmicznej podróży.

Ile gwiazd błyszczących i migoczących na niebie,

Tyle odległych galaktyk i planet we wszechświecie.

Ciemna otchłań, pełna niezbadanych miejsc,

Wielu się zastanawia gdzie jej początek jest.

A nasza Ziemia jedną z miliona planet jest,

Niczym małą kropelką wśród oceanów łez.

Wielką tajemnicą dla ludzkości wciąż jest,

Odkryć choć mały skrawek przestrzeni tej.

Mapę kosmicznej podróży już znamy,

Może w przyszłości z niej skorzystamy.
Agnieszka Karcz)

W piątek, 21-go maja w każdej z grup odbyły się „Kosmiczne zajęcia”. Pomimo, że kosmos jest czymś odległym i tajemniczym była to świetna okazja, aby zgłębić nieco kosmiczne tajemnice i dowiedzieć się wielu informacji o przestrzeni kosmicznej, planetach oraz o wysiłku człowieka jakie musi dokonać, aby lepiej go poznać.

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć film edukacyjny o planetach oraz Układzie Słonecznym oraz przyjrzały się jak wygląda strój kosmonauty. Tego dnia dzieci wystartowały rakietą w podróż po księżycu, wykonywały kosmiczne prace plastyczne. Starszaki eksperymentowały tworząc „własny kosmos” – obserwowały tworzące się galaktyki oraz bawiły się w grę wieloplanszową, w której musiały wykazać się umiejętnościami matematycznymi i doprowadzić sympatycznego kosmitę „Zi” do jego statku kosmicznego. Wszystkie dzieci podczas spaceru obserwowały niebo zastanawiając się nad tym, czy istnieją kosmici. Był to dzień fantazji, w którym nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych, które dostarczyły dzieciom wiele radości.