Dzień Ziemi w przedszkolu

W ubiegłym tygodniu tematem przewodnim wszystkich zajęć w przedszkolu była nasza Matka Ziemia. Każdy człowiek od najmłodszych lat powinien wiedzieć co robić, aby o nią dbać.

Dzieci uczyły się jak prawidłowo segregować odpady oraz co to jest recykling. Zapoznały się z Kodeksem Małego Ekologa. Przedszkolaki w swoich grupach wykonały plakaty edukacyjne oraz prace plastyczne z materiałów recyklingowych. Najstarsza grupa przedszkolna odkrywała planetę Ziemię za pomocą metody kodowania, jak również wykonali pracę plastyczną z użyciem „rosnących farb”. Zwieńczeniem tygodnia było wspólne posprzątanie terenu przedszkola. Młodsze grupy po skończonej pracy postanowiły pozostać na świeżym powietrzu i odnaleźć ukryte skarby natury.