Przygody w lodowej krainie

W minioną środę dzieci z najstarszej grupy poznawały Arktykę. Okazją do zimowych zabaw był Dzień Niedźwiedzia Polarnego, który obchodzony jest na świecie 27 lutego. Przedszkolaki uważnie wysłuchały ciekawostek z życia niedźwiedzi polarnych. Podczas zabaw poznały innych mieszkańców Arktyki, odszukiwały wiadomości i odczytywały wyrazy. Jak przystało na mroźną krainę, nie zabrakło burzy śnieżnej i bitwy na śnieżki, które skrywały nazwy zwierząt. Każdy przedszkolak mógł spróbować łowić ryby za pomocą wędki. Dzieci utrwalały poznane litery, ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową oraz orientację w przestrzeni. Na zakończenie sprawdziły swoją wiedzę na temat niedźwiedzi polarnych w specjalnie dla nich przygotowanym quizie.