Nasze przygotowania do walentynek rozpoczęły się tydzień wcześniej.

Właśnie wtedy w przedszkolu ruszyła Poczta Walentynkowa. Dzieci w domu mogły własnoręcznie wykonać walentynkę dla innego dziecka. W ten sposób przedszkolaki rozwijały swoją kreatywność, usprawniały małą motorykę, ale również miały okazję wyrazić swoje uczucia względem innych dzieci. Poczta Walentynkowa dostarcza dzieciom wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Właśnie z tej okazji dzieci 14 lutego przyszły do przedszkola ubrane w kolorze czerwonym. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały czasu rozdania walentynek. Podczas zajęć wykorzystaliśmy ten dzień na rozmowę o uczuciach. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć i mówienie o własnych uczuciach innym. Tego dnia nie zabrakło również zabaw i radosnej muzyki w każdej naszej przedszkolnej sali.