Wycieczka do Biblioteki Raczyńskich- Filia nr 62

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Dzieci już od najmłodszych lat słuchają z zauroczeniem książek czytanych przez rodziców.

W przedszkolu natomiast nie ma ani jednego dnia, aby dzieci nie wysłuchały choć jednego opowiadania, wiersza czy bajki. Chcąc jeszcze bardziej wprowadzić dzieci w świat książek, najstarsza grupa przedszkolna udała się w piątek 26 listopada do Biblioteki Raczyńskich- Filia nr 62. Dowiedziały się w jaki sposób należy wypożyczyć książkę oraz jak należy zachowywać się będąc w bibliotece. Pani Bibliotekarka poprowadziła zajęcia „Jak widzę muzykę?”, gdzie dzieci brały czynny udział. Na zakończenie przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce” D. Litchfielda.

Wszystkie dzieci były zachwycone pobytem w bibliotece i obiecały szybki powrót z najbliższymi.