Dzień Matematyki

W piątek, 12 marca przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Matematyki. Matematyka jest fundamentem logicznego myślenia, pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. W tym dniu każdy przedszkolak miał możliwość wykazać się podczas zabaw matematycznych. Młodsze dzieci rozpoczęły przygodę z kodowaniem, segregowały figury geometryczne, porównywały długości za pomocą kolorowych wstążek i poznawały przyrządy matematyczne. Starsze dzieci utrwalały wygląd i nazwy figur geometrycznych, rozwijały logiczne myślenie poprzez gry figurowe sudoku, dodawały elementy, posługiwały się poznanymi cyframi, ćwiczyły orientację przestrzenną oraz podejmowały różnorodne zabawy z kodowaniem. Przedszkolaki utwierdziły się w przekonaniu, że matematyka jest ciekawa i można się przy niej wesoło bawić.