Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego

Dnia 23.05.2022r dzieci z grupy Żółtej wybrały się na wycieczkę autokarem do Ogrodu Ekologicznego „Gładysiakowie” znajdujący się w Wirach.

Temat przewodni wycieczki były „Tajemnice majowego ogrodu-detektywi poszukają ogrodowych ciekawostek”.

Na miejscu poznały takie ciekawostki jak:

Gdzie mieszkają ogrodowe zwierzaki? Dzieci zaglądały do domków dla ptaków oraz nietoperzy.

Wiosenne problemy mieszkaniowe ptaków. Chłopcy i dziewczęta próbowały z patyków ułożyć własne gniazdko dla ptaków.

Owady pożyteczne i szkodniki poszukiwały ich w ziemi.

Poznały cenne owady, czyli pszczoły oraz mrówki.

Podczas warsztatów dzieci sadziły własne „ekspresowe łączki”, które zabrały ze sobą do domu. W trakcie trwania wycieczki nie zabrakło, także gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Na koniec wycieczki dzieci jadły naturalne lody na, które czekały od samego rana