Matematyka wokół nas!

Matematyka to nie tylko działania matematyczne. 12 marca odkryły to dzieci z grupy II, które szukały liczb w najbliższym otoczeniu. Bez problemu odnalazły figury geometryczne w naszej sali obrysowując kształt trójkąta, prostokąta, koła i kwadratu. Nazwy tych figur zostały utrwalone poprzez tworzenie w małych grupach mozaik- robaka, człowieka, lody i kanister na benzynę. Następnie dzieci wykonały roboty składające się z figur geometrycznych. Pokolorowały je według ułożonego przez siebie kodu. Dzieci poznały także jednostkę miary- centymetr, samodzielnie mierzyły wybrane przez siebie przedmioty. Matematyczne zabawy i przeliczanie towarzyszyło nam przez cały poniedziałek jak co dzień w czasie podstawowych codziennych aktywności.