Tydzień interesujących wydarzeń w grupie IV.

Czas po feriach rozpoczął się dla grupy IV niezwykle intensywnie. We wtorek odbyły się kolejne już warsztaty przyrodnicze. Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez min. eksperymenty fizyczne jak i chemiczne, które pokażą zjawiska z najbliższego otoczenia. Po realizacji cyklu zajęć mamy nadzieję, że dzieci rozwiną swoje talenty, możliwości, zwiększając tym samym poczucie własnej wartości i pewności siebie. Podczas wtorkowych zajęć przedszkolaki zapoznały się między innymi ze zjawiskiem elektrostatyczności i rozpuszczalności, a także poznały budowę mikroskopu. W środę obchodziliśmy Dzień Szary oraz odbyliśmy fascynującą podróż do Świata Zwierząt. Dzieciom najwięcej radości sprawiła interaktywna zabawa dydaktyczna ze Squlą. Przedszkolaki dokładały wszelkich starań by poprawnie rozwiązać wszystkie zadania i przejść do następnego poziomu w grze. Podczas całego dnia towarzyszyła nam muzyka. Dzieci udały się w muzyczną podróż do ZOO. Wykonywaliśmy tego dnia również maski z postaciami zwierząt. Dzień później przywitaliśmy marzec Dniem Piegów. Największą atrakcją były zajęcia kulinarne, podczas których przedszkolaki ozdabiały biszkopty pysznymi piegami z czekolady. Na koniec dnia chętne dzieci z grupy czwartej zostały odznaczone magicznymi piegami, na wzór piegów z Akademii Pana Kleksa. Wydarzenia z tego tygodnia można podsumować słowami Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!”.

Udostępnij