Walentynki

Dnia 14 lutego w przedszkolu na dzieci czekało wiele niespodzianek. Starsze dzieci rozpoczęły dzień od zajęć z zakresu projektu edukacyjnego „Mamo, Tato wolę wodę!” . Doświadczenie to miało uświadomić dzieciom jak pozyskujemy czystą wodę.

W dalszej części dnia dzieci świętowały Walentynki. Dowiedziały się z skąd pochodzi te święto oraz jak możemy je świętować. Każde dziecko własnoręcznie wykonało laurkę dla kolegi/koleżanki. W niesamowitym pudełku miłości wylosowały swoje drobne niespodzianki. Nasi najmłodsi wspólnie spędzali czas na zabawach z balonami i miłymi słowami. Była również poczta walentynkowa, oraz poszukiwania swojej drugiej polówki.

W tym dniu odwiedziła nas również Pani Pielęgniarka, która pokazała dzieciom w jaki sposób należy dbać o higienę jamy ustnej. Zapoznała dzieci ze wszystkimi ważnymi przyrządami do mycia i higieny zębów oraz uświadomiła jak ważne jest zdrowe odżywianie dla zdrowia naszych zębów.