Wycieczka klasy III c

W październiku uczniowie klasy III c udali się na wycieczkę do Łysego Młyna w Biedrusku. Do ośrodka WLIN dotarliśmy autobusem linii 348 z pętli PST. Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez Panią Karolinę Prange dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie oraz utrwalały znajomość grzybów jadalnych i trujących. Na miejscu miały okazję pod mikroskopem przyjrzeć się kleszczom i budowie liści. Podczas spaceru po ścieżce badawczej dzieci szukały różnych okazów roślin, z których tworzyły ciekawe kompozycje. Po drodze udało się także znaleźć kilka grzybów, które przywieźliśmy do szkoły wzbogacając nasz jesienny kącik przyrodniczy. Wycieczka stanowiła doskonałe uzupełnienie aktualnie omawianych zagadnień przyrodniczych.