11 Festiwal Nauk Przyrodniczych

W dniach od 21-22 września na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu odbył się

11 Festiwal Nauk Przyrodniczych na Scenie

Były to polskie eliminacje do międzynarodowego festiwalu „Science on Stage” ,który zrzesza 48 krajów z całego świata. Do konkursu w trzech kategoriach: działania artystyczne w naukach przyrodniczych , prezentacja multimedialna , prezentacja zjawisk przyrodniczych – stanęło około 100 szkół z całej Polski. Projekt naszej szkoły już w czerwcu zakwalifikował się do konkursu głównego w kategorii działania artystyczne w naukach przyrodniczych.

Projekt ,który prezentowała nasza szkoła nosił tytuł „ Lekcja anatomii doktora Tulpa” ,a inspiracją dla niego był sławny obraz Rembrandta o tym samym tytule. Ideą naszego scenariusza było zanimowanie sławnego obrazu, który przedstawia grupę chirurgów pochylających się nad ciałem. W naszym projekcie był to model człowieka z przyszłości ,którego jak się okazało po niby sekcji trawią różne choroby związane z nasza cywilizacją – od przetłuszczonej wątroby do popękanych bębenków w uszach w wyniku ciągłego używania słuchawek.

Konkurencja była wielka , a jednak komisja konkursowa doceniła dowcip ,przekaz i artyzm naszego przedstawienia .

Otrzymaliśmy Pierwsze wyróżnienie za artystyczną animację z przesłaniem.

Naszą szkołę reprezentował zespół młodych aktorów z klasy 8a i 8 b w składzie :

Julia Stachowiak 8a, Aleksandra Szarzyńska 8b, Kinga Ratajczak 8b, Zuzanna Sołtysik 8a , Weronika Zaborowska 8a , Angelika Kamola 8b Magdalena Wardeńska –Tyl 8b

Uczennice otrzymały nagrody i dyplomy oraz wielką satysfakcję z wyróżnienia ich pracy na festiwalu tej rangi.

Nagrody wręczał prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Marek Nawrocki oraz prof. Andrzej Musiał.

Reżyserzy przedstawienia

Pani Magdalena Koczorowska -nauczyciel biologii Pani Barbara Świergiel- nauczyciel historii