Międzynarodowy Dzień Muzyki w świetlicy 108

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

W świetlicy 108 na początku października 2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach muzycznych. Rozpoznawały instrumenty po ich brzmieniu i uczyły się ich nazw. Brały udział w kilku konkursach m.in. w konkursie śpiewania, w którym:

I miejsce zdobyła Liliana Tucholska z klasy III c za zaśpiewaną piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany”.

II miejsce Patrycja Burzak z klasy III c za zaśpiewaną piosenkę „Nie bój się chcieć”.

III miejsce ex aequo Helena Mętkowska z klasy III za zaśpiewaną piosenkę „Rozszumiały się wierzy płaczące” i Maria Kluszczyk z klasy III c i za piosenkę „Psia kostka”.

W kolejnym konkursie wykonano rysunki „Mojego ulubionego piosenkarza”.

I miejsce otrzymała Klaudia Szefer z klasy III b

II miejsce otrzymała Liliana Tucholska z klasy III c

III miejsce ex aequo Małgorzata Marciniak z klasy III b, Maria Kluszczyk z klasy III c, Maja Cwojdzińska z klasy II b i Roksana Ścimborska z klasy VI c.

Na koniec dnia dzieci napisały quiz z wiedzy o muzyce.

I miejsce otrzymała Liliana Tucholska z klasy III c

II miejsce otrzymała Małgorzata Antczak z klasy III b

III miejsce Roksana Ścimborska z klasy VI c.

Nagrodzeni otrzymali słodkie upominki. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy !