Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Arenie

Dnia 26 września 2019 roku najstarsze dzieci z przedszkola uczestniczyły w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka organizowanego w Hali Widowiskowo- Sportowej Arena.

Nauczyciele z grupy I i II realizowali projekt edukacyjny pt. „Przyjaciele Małego Księcia”. W ramach projektu dzieci słuchały fragmentu książki „Mały Książe. Na dobranoc”, tworzyły prace plastyczne- m. in. Portret „Małego Księcia”, uczestniczyły w zabawach edukacyjnych. Zwieńczeniem projektu był udział Przedszkolaków we wspólnym świętowaniu w Hali Arena. Podczas uroczystości najmłodsi zostali zabrani w świat bajki- byli świadkami spektaklu pełnego gry świateł, fascynującej muzyki, niezwykłych i interesujących postaci. Podczas przedstawienia Mały Książe wraz z Różą odwiedzili planetę ziemską. Bohaterowie książki witali się z przybyłymi na uroczystość dziećmi. Następnie aktorzy zaprosili wszystkie dzieci do udziału w wielkim balu dla wszystkich przedszkolaków z każdej dzielnicy Poznania. Celem projektu było popularyzowanie wartości wychowania przedszkolnego, integracja wielu środowisk, od których zależy jakość wychowania przedszkolnego oraz dostarczanie dzieciom okazji do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Udostępnij