Andrzejki

Dnia 30.11.23r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Andrzejki”. To był magiczny dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Sale w tym dniu zapełniły się czarodziejami i wróżkami za które przebrały się nasze przedszkolaki.  Dzieci brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym jakim było lanie wosku przez dziurkę od klucza. Nie zabrakło takich wróżb jak ustawianie bucików, losowanie przepowiedni, rzut monetą czy też przebijanie serduszka z imionami przyszłego męża/żony a także wiele innych.  Uroczystościom towarzyszyły również zabawy i tańce przy muzyce a także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Obchodzenie tradycji andrzejkowych stało się okazją do rozbudzania dziecięcej ciekawości oraz poznawania naszych ludowych tradycji.