Andrzejki w świetlicy 108

W dniu 29 listopada 2019 roku dzieci w świetlicy poznały wiele wróżb z okazji popularnych Andrzejek, czyli wigilii św. Andrzeja. Czarodziejka przybyła do świetlicy wprowadziła dzieci w świat wróżb: najpierw zaprezentowała wróżbę z butelką – dzieci dowiedziały się, co je czeka w najbliższej przyszłości, np. wesoła wycieczka czy wygrana w konkursie. Następnie siedząc w kręgu rzucały kostkami do gry, a suma oczek oznaczała jakąś wróżbę, czyli „dla każdego coś miłego”. Było też „Kolorowo – Andrzejkowo” – wylosowanie karteczki w danym kolorze oznaczało jakąś przestrogę. Ciekawa była wróżba „Andrzejkowe kubeczki” – pod każdym z 5-iu kubeczków wróżka schowała dany przedmiot, np. cukier albo autko, co oznaczało odpowiednio słodkie i wesołe życie albo podróż w nieznane. Spodobała się też wróżba z monetą – dzieci dostały po grosiku i wymyślały jakieś życzenie na ten rok; wrzucenie grosika do miski oznaczało spełnienie się życzenia. Najbardziej dzieci zainteresowała znana wróżba „Andrzejkowe serce” oraz wróżba z rurek – dzieci po podpisaniu rurek wrzucały je do wody, właściciele rurek, które się połączyły powinny zostać na zawsze przyjaciółmi.

Emocji było co niemiara, oczywiście to były tylko wróżby.

Udostępnij