„Bal Sportowca” w Przedszkolu 191

Karnawał to czas wypełniony muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Taki bal dostarcza wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowują się do tego wydarzenia wykonując maski karnawałowe, pomagając w wykonywaniu dekoracji oraz poznają różną muzykę i kroki taneczne.

Dnia 9.02.2018r., dzieci z Przedszkola 191 oraz oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 15 brały udział w balu karnawałowym pod hasłem „Bal Sportowca”. Bal prowadzony była przez grupę animatorów „Kolorowe Skarpety”. Rodzice musieli wykazać się kratywnościa w przygotowaniu dla swoich pociech stroi sportowców. Wszystkie dzieci wyglądały wspaniale i kolorowo w pięknych kreacjach. Pojawiały się baletnice, tancerki, piłkarze, pływacy, kolarze, nurkowie, gimnastyczki, snowbaordziści i inni. Dzieci mogły bawić się i integrować przy wspólnych tańcach i zabawch, zachowanych w tematyce dyscyplin sportowych. Ważnym punktem podczas „Balu sportowca” był występ jednego z prowadzących. Zaprezentował on pokaz jazdy na monocyklu, sztuczki cyrkowe, oraz żąglowanie. Ponadto dzieci brały udział w wielu konkursach ruchowych, a także konkursie znajomości muzyki bajkowej. Dzieci mogły wykazać się zwinnością i szybkością, podczas zabaw takich jak: walka na śnieżynki, czy przejście przez tunel. Na koniec balu wybrano króla i królową „Balu sportowca”. Było to bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie dzieci zasługiwały na taki tytuł.

Bal ten napewno zostanie na długo w pamięci naszych małych „sportowych tancerzy”.

Udostępnij