Baśniowi bohaterowie Andersena

Dnia 15 marca 2017 r. w świetlicy klas II i III odbył się konkurs literacki dotyczący znajomości baśni Hansa Christiana Andersena.

Uczniowie zmierzyli się z pisemnym testem sprawdzającym ich wiedzę z baśni omawianych na świetlicowych zajęciach dydaktycznych. Pytania dot. najbardziej znanych tytułów duńskiego pisarza m.in. Dziewczynka z zapałkami, Mała syrena, Latający Kufer, Brzydkie kaczątko, Calineczka, Nowe szaty cesarza, Dzielny ołowiany żołnierz, Księżniczka na ziarnku grochu, Słowik. Po wnikliwym sprawdzeniu testów wychowawcy świetlicy ogłosili nazwiska laureatów konkursu, a właściwie laureatek, gdyż w gronie nagrodzonych znalazły się same dziewczynki. Zwyciężczynie otrzymały nagrody – książki pt. „Wiosenne zadania do kolorowania”.

17 marca 2017 roku odbyła się część plastyczna konkursu pt. „Ulubiona postać z baśni Hansa Christiana Andersena”. Zadaniem uczestników było zilustrowanie wybranej przez siebie sceny z jednego z omawianych utworów. Do konkursu przystąpiło wielu chętnych uczniów, którzy wykorzystując m.in. wełnę i farby plakatowe uwiecznili fragmenty najbardziej znanych baśni. Praca przysporzyła uczniom wiele radości, gdyż mogli wykazać się kreatywnością, bowiem sami decydowali o tym, w jaki sposób chcą ją wykonać i mieli pełną dowolność w wyborze techniki plastycznej. Nagrodzone zostały prace wyróżniające się pomysłem i starannością wykonania.

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *