BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Dnia 30 listopada w przedszkolu gościliśmy Panie z Policji, Straży Miejskiej oraz Panią

z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Na początek dowiedzieliśmy się czym zajmują się w swojej pracy. Panie okazały przybory, które są im niezbędne w codziennej pracy. Dzieciom najbardziej podobały się prawdziwe kajdanki, oraz znaki drogowe. Nasi goście przedstawili wszystkim zebranym zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych i poruszania się na jezdni. Informowały o konieczności noszenia odblasków oraz odblaskowych kamizelek. Zdobyliśmy informacje o pojazdach uprzywilejowanych, służbach specjalnych, oraz numerach alarmowych. Dzieci brały czynny udział w zadaniach, które przygotowały panie. Na koniec wszystkie grupy przedszkolne przechodziły na specjalnych pasach- w praktyce sprawdziły swoją dotychczasową wiedzę. Dzieci, które prawidłowo wykonały zadanie otrzymały odblaskowe breloczki.

Dziękujemy bardzo za poświęcony czas oraz pouczające i interesujące spotkanie.

Udostępnij