BIEG NA ORIENTACJĘ

Dnia 31 października 2018 roku na terenie osiedla Jana III Sobieskiego odbył się bieg na orientację. Uczestniczyli w nim uczniowie klas od 6-8 wraz z wychowawcami. Wszyscy zebrali się na boisku szkolnym i zostali poinformowani o zasadach gry. Otrzymali mapy i o godzinie 10:00 wyruszyli w poszukiwaniu wyznaczonego celu. Zadania czekające na członków biegu zakodowano, a każde z nich były ukryte w różnych częściach osiedla. Niektórzy z uczestników posiadali telefony wraz z aplikacją przeznaczoną do odczytywania kodu Qr, czyli kwadratowy kod graficzny. Na mapach oznaczono punkty, w których znajdowały się pytania z różnych przedmiotów (odpowiednich dla każdego poziomu klas). Zadanie polegało na dokładnym przemyśleniu pytania i sprawnym przemieszczeniu się do kolejnych stanowisk. Każdy z uczniów mógł pomóc swojej klasie w udzieleniu odpowiedzi, ważną rolę spełniała współpraca i zorganizowanie. Wszystkie klasy miały wyznaczony jeden z punktów do którego muszą się najpierw udać, później kolejność była dowolna. Mimo jesieni pogoda sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu, promienne słońce zachęcało do aktywności. Ten rodzaj rozrywki wpadł w gust uczniom, większość z przejęciem uczestniczyła w grze. Panująca aura wznieciła ducha rywalizacji. Po odpowiedzeniu na wszystkie pytania, należało wrócić na miejsce startu. Na koniec wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy na resztę lekcji.

Marianna Suchodolska

Klasa VIII c

Udostępnij