„ Boże Narodzenie w naszym przedszkolu”

Przygotowania do uroczystego spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy już kilka tygodni wcześniej. Ten szczególny dzień chcieliśmy spędzić razem z rodzinami naszych przedszkolaków. Na tę okazję dzieci upiekły i udekorowały pierniczki, przygotowały zaproszenia oraz upominki dla swoich bliskich, przystroiły sale, wytrwale uczyły się kolęd i wierszy. Rodzice także wspomogli nas w działaniach min; piekąc ciasta, dostarczając dekoracje, organizując wizytę Świętego Mikołaja, za co serdecznie dziękujemy!

19 grudnia rozpoczął się bardzo uroczyście, gdyż od rana gościliśmy aktorów z „Teatryle”, którzy zaprezentowali nam spektakl pt: „Kolędowa noc” wprowadzając nas w magiczny nastrój świąt. Uroczysty obiad przy świątecznie udekorowanym stole, z tradycyjnymi potrawami dodatkowo nadał charakteru i wprawił wszystkich w radosny nastrój. Punktem kulminacyjnym były „Jasełka” przygotowane we współpracy wszystkich przedszkolaków i nauczycieli. Wspólne kolędowanie dostarczyło wszystkim wzruszeń i miłych wspomnień. Dzieci najbardziej ucieszyły się z wizyty Świętego Mikołaja i upominków. Zgodna współpraca, wzajemnie okazana życzliwość i satysfakcja z mile spędzonego dnia utwierdziły nas w przekonaniu, że tworzymy dobrze zintegrowaną społeczność przedszkolną.

Udostępnij