„Budujemy zamek dla Jana III Sobieskiego”

„Budujemy zamek dla Jana III Sobieskiego”

Dnia 13 października Przedszkolaki brały udział w obchodach 40- lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 15 w Poznaniu. Dzieci w tym dniu miały za zadanie zebrać potrzebne materiały przyrodnicze i plastyczne, aby zbudować Zamek dla króla Jana III Sobieskiego. Każda grupa przedszkolna brała udział w przygotowanych przez wolontariuszy działaniach na terenie szkoły. Dzieci dowiedziały się kim był Jan III Sobieski, poznały ciekawostki z życia Patrona Szkoły Podstawowej nr 15 w Poznaniu.  Wolontariusze – uczniowie SP 15 zaangażowali najmłodszych w różne działania- zapoznanie z tematyką historyczną, uczestnictwo w zabawach tanecznych, ruchowych, logicznych. Przedszkolaki były zainteresowane i skupione na każdym zadaniu. Największą radość sprawiła im możliwość przebywania na terenie szkoły w towarzystwie starszych uczniów.

 

Udostępnij