Ciekawe zajęcia w klasie 2c

Uczniowie klasy 2 c podsumowali tygodniową pracę na temat: „Co robić, aby być zdrowym?”, tworząc własną piramidę zdrowia. Na podstawie zdobytej wiedzy i własnych przemyśleń z ochotą przygotowali też kolorowe kanapki na swoje drugie śniadanie. Dzieci pamiętały przy tym o przestrzeganiu zasad higieny i bezpieczeństwie w posługiwaniu się nożem. Samodzielnie wykonane kanapki szybko znikały w brzuszkach, a drugoklasiści zgłaszali wychowawczyni, że dawno się tak nie najedli.

Okazuje się , że uczniowie klasy 2 c mają jeszcze wiele innych ukrytych talentów. We wtorek na przykład zamienili salę lekcyjna w laboratorium wyobraźni, a sami stali się wynalazcami. Pracując indywidualnie lub w parach, stworzyli wiele ciekawych przedmiotów. Może warto je opatentować?

Udostępnij