„Co można zrobić z kapusty?”

W październiku grupa żółta zrealizowała zadanie specjalne „Co można zrobić z kapusty” w ramach projektu edukacyjnego „Idź, Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa…” Dzieci poznawały różnego rodzaju kapusty- czyli przysmak koziołka. Najpierw przedszkolaki zapoznały się z kapustą pekińską– poznały jej zapach, wygląd i kształt. Każde dziecko malowało liść kapusty – tworząc z niego piękne jesienne drzewo. Następnie z pomocą nauczyciela dzieci wykonały eksperymenty barwienia kapusty. Do tego zadania użyły barwniki spożywcze, farby, barwniki pozyskane z krepy. Każdego dnia sprawdzały w jakim stopniu zabarwiają się liście kapusty. Kolejnego dnia dzieci poznały kapustę białą i czerwoną, oraz kwiat kapusty. W tym dniu dzieci słuchały wiersze o kapuście, zapoznały się z jej wyglądem, przekrojem, kształtem oraz zapachem. Dzieci przygotowały „sałatkę kapuścianą” dla Koziołka Matołka. Wykonały również prace plastyczną „Kwiat Kapusty dla Koziołka”- poznały wówczas nowe metody plastyczne- malowały po soli. Przedszkolaki poznały kapustę metodami aktywizującymi na wszelkie możliwe sposoby- wiedzą co można ugotować z kapusty, jak kisi się kapustę, czy jest twarda, dowiedziały się jak wygląda kapusta w środku. Wszystkie zaproponowane aktywności spotkały się z pozytywnym odbiorem i wielkim zaangażowaniem przedszkolaków.

Udostępnij