Code Week w klasach 4-8

Podczas minionego tygodnia, jak co roku, braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week. Uczniowie na lekcjach informatyki wykonywali zadani związane z programowaniem, kodowaniem, algorytmami oraz logicznym myśleniem.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Udostępnij