Czerwiec w świetlicy 204

Czerwiec rozpoczął się dla dzieci wielką szkolną imprezą z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W świetlicy 204 ten dzień też skierowany był w szczególności do dzieci. Z okazji ich święta otrzymały nowe piłki do gry w kosza i nożnej, nowe hula-hop i paletki do tenisa ziemnego, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Nie zabrakło słodkości w tym dniu, bo w tym dniu powinno być radośnie i słodko.
Ten dzień na pewno był dla dzieci jednym z tych, które będą pamiętać przez długi czas.
5 czerwca zorganizowaliśmy w świetlicy Dzień Dinozaura, podczas którego czytaliśmy bajki o dinozaurach, przeprowadziliśmy rozmowy na temat czasów, w których żyły oraz oglądaliśmy film pozostając w dinozaurowej tematyce. Dzień zakończyliśmy układaniem z klocków lego figurek dinozaurów.
W tym miesiącu dzieci pracowały plastycznie wokół tematyki letnich wakacji – poznawały ciekawe miejsca i miasta całego świata. Szukały tych miejsc na mapie oraz w globusie i oglądały zdjęcia i poznawały ciekawostki o tych miejscach, czytanych informacji i filmów. Dużą radość sprawił dzieciom świetlicowy piknik. Owocowy poczęstunek letnie, wiosenne napoje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dzieci tańczyły i bawiły się przy skocznej muzyce i znanych piosenkach z filmów i bajek. Nie zapomnieliśmy o Dniu Taty, dzieci kreatywnie wykonały dla swoich tatusiów ciekawe upominki. Pożegnaliśmy ten rok szkolny rozmową o bezpiecznym spędzaniu czasu w czasie letnich wakacji. Z otrzymanym świadectwem dzieci radośnie wyruszyły w wakacyjną podróż.

Udostępnij