Dzień Kota w świetlicy 204

Koty, jako jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych, uszczęśliwiają ludzi, ale kot może znaleźć też u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. Naszym ulubieńcom poświęcony został Dzień Kota, święto obchodzone na całym świecie 17 lutego.

Każdego roku w naszej świetlicy, dzień ten jest okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o kotkach, kocurach i kiciach. Dzieci chętnie opowiadały historie o swoich ulubieńcach.

Bardzo ciekawym zadaniem okazało się układanie jak największej liczby wyrazów z wyrazu „KOCIĄTECZKA”. Zadanie robiliśmy w parach . Uczniowie z klas II okazali się rekordzistami w tej dziedzinie. Rozwiązywaliśmy krzyżówki związane z kotami i tutaj dowiedzieliśmy się ciekawej rzeczy ! – mianowicie wąsy kota to WIBRYSY ! Poznaliśmy innych przedstawicieli z rodziny kotowatych – serwale, manule, karakale, oceloty, irbisy.

Odkryliśmy znaczenia popularnych związków wyrazowych, jak np. „bawić się w kotka i myszkę” , „spadać jak kot na cztery łapy” czy „kupować kota w worku”. Zrobiliśmy prace plastyczne w formie kolażu z użyciem gazet i kolorowego papieru. Święto pokazało, że koty nie tylko mruczą i śpią, ale też pozostawiły swoje ślady w literaturze i języku.

Udostępnij