Dzień Pluszowego Misia w świetlicy 108

W dniu 25 listopada 2021r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Historia pluszowego misia rozpoczyna się w roku 1902, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych udał się na polowanie na terenie Missisipi. W polowaniu, poza prezydentem, uczestniczyło wiele ważnych osobistości. W tamtych czasach była to bardzo popularna rozrywka, w której zawody wygrywał ten, kto upolował największe zwierzę. Tym razem jednemu z myśliwych udało się postrzelić młodego niedźwiedzia. Myśliwy, chcąc okazać szacunek prezydentowi, zaproponował, by on, sam Theodore Roosevelt, zastrzelił niedźwiadka. Jednak widząc przerażone zwierzę, odmówił i nakazał wypuścić je i nie zadawać więcej krzywd. Tę sytuację uwieczniono w formie komiksu w „The Washington Post”, popularnej amerykańskiej gazecie. Ilustracja błyskawicznie zyskała popularność. Popularna ilustracja stała się inspiracją dla twórcy zabawek, Morrisa Michtoma. Stworzył on małego, miękkiego misia i wystawił na sprzedaż z etykietą Teddy’s Bear, czyli Miś Teda. Maskotka odziedziczyła swoje imię po prezydencie, którego zdrobniałe imię Theodore brzmi Teddy. Uczniowie wykonali różne prace plastyczne związane z tym dniem.

Udostępnij