Dzień Poczty Polskiej w przedszkolu.

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza, jego obowiązki oraz jakie przedmioty są mu niezbędne do wykonywania swojej pracy. Każdy przedszkolak już wie, w jaki sposób do jego domu trafiają listy oraz paczki. Podczas rannych zajęć dzieci poznały podstawowe pojęcia takie jak: poczta, list, adresat, nadawca oraz sortownia. Tego dnia dzieci z grupy żółtej udały się do pobliskiego Urzędu Poczty Polskiej, przykleiły znaczki na swoje koperty i wysłały listy dla swoich rodziców. Dzieci z młodszych grup projektowały własny znaczek pocztowy, a najstarsza grupa z niecierpliwością oczekuje na nadchodzącą wkrótce wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej. Wizyta na poczcie jest dobrą okazją do utrwalenia odpowiedniego nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Udostępnij