Dzień postaci z bajek

W dniu 6.11.2017 r. w grupie IV obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci, które mają ogromne znaczenie w życiu dzieci. Przypomnieliśmy sobie bajkę o Czerwonym Kapturku, który nie posłuchał mamy a także bajkę o Królewnie Śnieżce, która otrzymała od złej Czarownicy zatrute jabłko. Bajkę tę zakończyliśmy zabawą z rekwizytem – zaczarowanym jabłuszkiem. Poznaliśmy również bajkę o Kopciuszku, który aby wybrać się na bal musiał przebrać kaszę i groch. Dzieci przekonały się jaka była to trudna praca, ponieważ otrzymały takie samo zadanie do wykonania, z czym doskonale sobie poradziły. Kolejną opowieścią była bajka o Jasiu i Małgosi, których spotkała niemiła przygoda w domku ze słodkich pierniczków, w którym mieszkała zła wiedźma. Taki sam domek wspólnie wykonaliśmy ozdabiając go pierniczkami. Zabawom towarzyszyło dużo śmiechu i radości.

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *