Dzień Ziemi w świetlicy 108

Dzień Ziemi jest w eko-kalendarzu obchodzony w dniu 22 kwietnia. Święto zainaugurowano w roku 1970 w San Francisco, jako odpowiedź na katastrofę ekologiczną mającą miejsce w styczniu 1969 roku (wyciek ropy w Kalifornii spowodował śmierć tysięcy ptaków, ssaków, ryb i skorupiaków). Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach na całym globie gdyż temat zanieczyszczeń klimatu, fauny i flory poprzez agresywną działalność człowieka jest aktualny.

W świetlicy 108 uczniowie zastanawiali się w grupach w jaki sposób można ochronić Ziemię przed niebezpiecznymi zanieczyszczeniami. Dzieci wykonały plakaty nawołujące do współczesnej ochrony środowiska. Plakaty były przedmiotem konkursu i zostały oceniane przez uczniów. Wyróżnione plakaty wykonali Anna Antoszewicz, Iga Forczek i Marta Kubiak z klasy 2 a i Mateusz Biegański i Tymoteusz Pietras z klasy 2b. Uczniowie otrzymali upominki.

Udostępnij