Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

4 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów należących do Dyskusyjnego Klubu książki. Helena Kozłowska napisała recenzję omówionej w tym miesiącu książki.

Książka pt. ,,5 sekund do Io opowiada o 17- letniej Mice, która po byciu świadkiem strzelaniny w jej szkole, zostaje wciągnięta w niebezpieczną misję dziejącą się w świecie wirtualnym. Głównym wątkiem książki jest tytułowa gra ,,Bitwa o Io , w której gracze wcielają się w postacie zamieszkujące jeden z księżyców Jowisza, a ich zadaniem jest wykonać przydzieloną im misję. Według mnie książka jest bardzo ciekawa, ponieważ pojawia się w niej wątek romantyczny, ale także bardzo rozbudowana fabuła oraz ciekawe postacie. Jest to książka, po którą sama bym sięgnęła w bibliotece. Jedyną rzeczą, która nie podobała mi się w lekturze, było za małe rozwinięcie wątku konfrontacji Bartka z Ianem, ale mam nadzieję, że będzie to poruszone w drugiej części książki. Podsumowując, według mnie książka pt.,,5 sekund do Io jest idealną propozycją dla młodzieży interesującej się przyszłością oraz dla tych, którzy po prostu lubią czytać ciekawe książki.

Udostępnij