Hawaje

Wakacje w przedszkolu 191 rozpoczęliśmy od podróży na Hawaje. Korzystając z bogatej wyobraźni dzieci, informacji z Internetu oraz mapy przenieśliśmy się w jedno z najbardziej egzotycznych i uroczych miejsc na ziemi. Przez kilka dni bawiliśmy się w hawajskich strojach, uczyliśmy się tradycyjnego tańca hula, słuchaliśmy hawajskiej muzyki, dzieci wykonały tradycyjne naszyjniki tzw. leje. Najwięcej radości sprawiło dzieciom przygotowanie i degustacja egzotycznej sałatki, której podstawowym składnikiem był ananas. Na ciepłe letnie dni przedszkolaki samodzielnie przyrządziły także pyszną lemoniadę. W ciągu kilku dni dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat dalekich wysp i już zaczęły snuć plany własnej prawdziwej podróży. Ahoj przygodo!

Z początkiem lipca pogoda nas nie rozpieszczała. Zatem jak tylko zza chmur wyjrzało słońce udaliśmy się na spacer po okolicy. Najwięcej radości sprawiają dzieciom wspólne zabawy na boisku czy placu, jednak zjazd na tyrolce okazał się bezkonkurencyjny