„JEREMI SIĘ OGARNIA. LOL”

Dnia 23 stycznia całą klasą wybraliśmy się na spektakl pod tytułem „Jeremi się ogarnia. LOL” Ze szkoły wyszliśmy około godziny 11. Podeszliśmy na przystanek a stamtąd, z kilkoma przesiadkami, dojechaliśmy do Centrum Sztuki Dziecka.
Przedstawienie w reżyserii Doroty Abbe miało premierę 5 listopada ubiegłego roku. Opowiada historię trzech przyjaciół: Jeremiego, Maćka i Dżordża. Znajomi dużo czasu spędzają grając razem w gry on-line. Podczas jednej z rozgrywek w LOL’a, Maciek opowiada im, że podczas wizyty u lekarza wykryto u niego guza. Jeremi z początku kompletnie nie wie co ma robić, ale kiedy rodzice podsuwają mu pewien pomysł, postanawia zorganizować koncert, który zostanie zadedykowany choremu koledze. Nie jest to jednak takie proste. Chłopak ma na głowie również rodziców, którzy nie do końca rozumieją świat młodzieży oraz zauroczenie w dwa lata starszej koleżance, z którą chodzi do szkoły. Postacie w przedstawieniu posługują się trochę przerysowanym slangiem. Przedstawienie możemy zobaczyć z trzech stron, ponieważ widownia ustawiona jest w półokręgu. W ten sposób jesteśmy też bliżej aktorów.
Muszę przyznać, że jest to spektakl, który najbardziej mi się podobał ze wszystkich jakie widziałam w towarzystwie klasy. Postacie, mimo że są przerysowane, nadal w zabawny sposób przekazują tą, nie do końca kolorową, historię trójki przyjaciół. Myślę, że nie tylko ja odnalazłam w tym przedstawieniu momenty, które pasują do mojego życia, co umożliwiło mi wczucie się w przeżycia bohaterów.

Zofia Włodyka, VIIb

Udostępnij