Jesienne drzewo Małego Czytelnika

 „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

W listopadzie w naszym Przedszkolu prowadziliśmy akcję „Jesienne drzewo Małego Czytelnika” mającą na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt nawiązuje do planu rocznego „Przedszkolak w świecie litereatury”.  W akcji czytelniczej wzięło udział 37 przedszkolaków. Najwięcej bo 5 książek przeczytało rodzeństwo -Antoni i Tymoteusz. Cztery książki przeczytało rodzeństwo- Hanna i Wojciech. Ośmiu przedszkolaków przeczytało po dwie książki. Z grupy żółtej wzięło udział 15 osób, z grupy niebieskiej- 10 osób, z grupy zielonej 7 osób i z grupy czerwonej 3. Najchętniej czytanym pisarzem był: Wojciech Widłak, Anita Głowinska, Jan Brzechwa, Hans Christian Andersen. Najchętniej czytane książki to: „Kicia Kocia”, „Wesoły Ryjek i Jesień”, „Drużyna Astona”.

Dziękujemy Przedszkolakom i rodzicom za udział w akcji.

 

Udostępnij