Jesteśmy w CMI!

W czwartek 10 października odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, tj. osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

Podczas spotkań uczniowie wykonywać będą różnego rodzaju projekty informatyczne skupiające się przede wszystkim na nauce programowania.

CMI umożliwi uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów. CMI umożliwia także start w zawodach algorytmicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i talentów.

Magdalena Zasadzińska

nauczyciel informatyki

Udostępnij