Karnawał w rytmie Rock and rolla

Styczeń i luty to miesiące tanecznego karnawału. Jego szalone rytmy można było poczuć także w świetlicy klas III –VII w której to często rozbrzmiewały dźwięki muzyki króla rocka and rolla – Elvisa Presleya. Dzieci poznały twórczość tego wielkiego muzyka. Zaprezentowano im krótki pokaz filmowy zawierający najistotniejsze informacje o życiu piosenkarza, nadal żyjącego w sercach swoich fanów. Ponadto dzieci wysłuchały kilku jego najbardziej znanych piosenek m.in. „Always on my mind” czy „Blue Suede Shoes”. Dodatkowo zaprezentowane zostały tańce w stylu rock and rolla z dawnych lat i styl współczesny. Dzieci zareagowały entuzjastycznie, dlatego zaczęliśmy próby układu choreograficznego do jednej z piosenek Presleya „Jailhouse Rock”. W pocie czoła pokonywaliśmy próba za próbą, a dzieci coraz lepiej radziły sobie z wcale niełatwym układem. Towarzyszyło temu sporo radości i śmiechu. Wielu z naszych podopiecznych odkryło w sobie zapał do tańca i z łatwością opanowało takie figury, jak: Switch czy Air guitar – ruchy, które naprawdę wykonywał Elvis na scenie. Z próby na próbę szło dzieciom coraz lepiej. Widząc niesamowite zaangażowanie dzieci, zwłaszcza chłopców, w naukę tańca i radość jaką im to daje, postanowiłyśmy zaprezentować efekty nauki.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu!

 

Brawa dla naszych małych tancerzy:):
1. Adamczyk Zuzanna
2. Banasik Przemysław
3. Bielaczyk Antonina
4. Bujak Alicja
5. Ceglarek Laura
6. Ceglarska Judyta
7. Dżmełyk Aleksandra
8. Gawrońska Dominika
9. Grycza Amelia
10. Jasińska Angelika
11. Jaźwiecka Marta
12. Kokorniak Piotr
13. Koszewski Szymon
14. Kubiak Oliwia
15. Nowacka Zoya
16. Nowak Kacper
17. Nowak Norbert
18. Pachela Antonina
19. Rozwadowski Jan
20. Sobański Casper
21. Stachowiak Maja
22. Szulińska Agata
23. Świgło Antonina
24. Wieczorek Mateusz
25. Wolniakowska Maria

Udostępnij