Krokusowy zawrót głowy po raz drugi

23 września po południu przez osiedle przetoczył się barwny korowód ludzi uzbrojonych w łopatki i szpikulce do sadzenia. To już drugi rok z rzędu uczniowie Piętnastki wraz z liczną grupą rodziców i entuzjastami ze stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Lokalnych postanowili spędzić piątkowe popołudnie, sadząc krokusy.

Administracja osiedla przygotowała trawnik w okolicy boiska, a my mieliśmy do dyspozycji 2000 cebulek. 70 uczniów – wolontariuszy i duża grupa dorosłych wspierających akcję uporała się z zadaniem w ciągu godziny.

Na koniec każdy mógł się poczęstować pysznym ciastem z wypieków szkolnych mam, a także drożdżówkami otrzymanymi od naszej ulubionej pani z piekarni przy szkole.

Teraz niecierpliwie czekamy na wiosnę, aby podziwiać efekty naszej pracy.

Wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie.

Sylwia Małecka

Udostępnij