Laureatka konkursu „Przeczytałeś?-Namaluj!

Michalina Dąbrowska z klasy III a, wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pt. „Przeczytałeś?- Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki” skierowanego do uczniów klas I-III i IV-VII szkół podstawowych. Celem konkursu było, m.in.: rozbudzenie ciekawości czytelniczej uczniów, popularyzowanie literatury dla dzieci i młodzieży oraz doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych książek. Na konkurs wpłynęło kilkaset prac. Komisja Konkursu powołana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, panią Elżbietę Leszczyńską oceniła nadesłane prace i wyłoniła laureatów. Wśród nich znalazła się Michalina i jej praca plastyczna wykonana na podstawie przeczytanej ksiażki: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica biblioteki” M. Widmark i H. Willis. Uroczyste wręczenie nagród połączone z warsztatami plastycznymi dla laureatów odbędzie się 19 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Sali Herbowej w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18. Michalinie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

19 grudnia o godz. 10.00 w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu czytelniczego ,,Przeczytałeś? – Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki.’’ Najpierw było spotkanie z panią plastyczką -Katarzyną Makowską, która opowiadała nam, czym można rysować. Pokazała nam też różne ołówki, węgiel, sepię i sangwinę. Potem rysowaliśmy pastelami świąteczne obrazki. Po warsztatach plastycznych przyszła pani Elżbieta Leszczyńska Kurator Oświaty i wręczyła nam nagrody. Bardzo się ucieszyłam,
bo zajęłam IV miejsce wśród dzieci klas I-III z województwa wielkopolskiego. Uważam, że spotkanie było bardzo miłe, a dodatkową niespodzianką był śnieg który zaczął padać.

Michalina Dąbrowska kl. 3a

Udostępnij