Magiczne „Andrzejki”

“Andrzejki” to zabawa z rozmaitymi wróżbami mającymi dać odpowiedź na pytanie, co nam przyniesie przyszłości. Tradycja ta przetrwała do dzisiaj. W naszym przedszkolu, dnia 29 listopada również świętowaliśmy “Andrzejki”.

W niebieskiej grupie pojawiła się nawet czarownica, która wróżyła z czarodziejskiej kuli. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach przepowiadających przyszłość. Dzieci mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy – np. przepowiadanie przyszłości, wróżenie z wybranych kart, rzucanie pomponami w jasną i ciemną stronę księżyca, oraz wypowiadanie swoich marzeń, przepowiadanie przyszłości z gwiazd, poznanie imienia swojego przyszłego wybranka, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Czy wróżby się spełnią – nie wiadomo. Pewne jest jednak to, dzień ten był okazją do wspólnej zabawy i radości.