Maj w świetlicy 204

Ten miesiąc rozpoczęliśmy od tematyki związanej z symbolami narodowymi (flaga, hymn, godło). Dzieci wykonywały tematyczne prace plastyczne i wspólnie wykonały gazetkę Piękna nasza Polska cała.
Rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki o w/w tematyce. Na Dzień Bibliotekarza przeprowadziłyśmy zajęcia na temat pracy bibliotekarza i książek, które lubimy czytać. Dzieci miały okazje podzielić się swoimi zainteresowaniami i pokazać jakie mają hobby.
Z okazji Dnia Matki dzieci wykonały portrety swoich mam oraz trójwymiarowe laurki z życzeniami. Poza tym słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki o mamie. Przeprowadzone zostały rozmowy czy znamy swoich sąsiadów w związku z przypadającym 26 maja Dniem Sąsiada.
Dzieci opowiadały o swoich zwierzątkach jak o nie dbają i co rozumieją pod pojęciem Prawa zwierząt. Dzieci jednoznacznie stwierdziły, że zwierzęta to istoty żyjące, które odczuwają cierpienie i ludzie są im winni poszanowanie, ochronę i opiekę.
Miesiąc ten zakończyliśmy wręczeniem upominku dla majowego świetlika.

Udostępnij